Mbyll reklamën

Samsung bluPas një revanshi mes Samsung Blue të Koresë së Jugut dhe Fnatic të Evropës, skuadra e sponsorizuar nga Samsung mund të festojë një fitore. Ndeshja emocionuese mes dy titanëve përfundoi me fitoren e pastër të Samsung Blue në minutën e 42-të me rezultat 11:16 dhe një diferencë prej 10 mijë ari. Skuadra blu e Samsung është përballur tashmë një herë me Fnatic në Kampionatin Botëror të sivjetmë në League Of Legends, kur nuk mjaftoi dhe pësoi një humbje, për shkak të së cilës, ndryshe nga ekipi simotër Samsung White, nuk mund të mburret me një rezultat të pastër, por megjithatë fiton fazën e dytë të grupeve me dorë të pastër.

Para ndeshjes me Fnatic sot, Samsung Blue luajti kundër LMQ të Kinës, por siç pritej, nuk patën asnjë rast dhe pas 47 minutave të ndeshjes, koreano-jugorët kishin Dade (Kassadin) në mes, Acorn (Maokai) në krye, Spirit. (Rengar) që jeton në xhungël, Deft (Twitch) në formacion ) Mbështetja ADC dhe Heart (Janna) u krye. Faza e dytë e grupeve të turneut përfundoi sot, dhe nga 3 tetori mund të presim me padurim ndeshjet play-off, ku do të shikojmë edhe një herë paraqitjet e të dyja skuadrave të Samsung.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ / / < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //Samsung blu