Mbyll reklamën

Samsung e bardhëEdhe pse shumica e tifozëve, sipas sondazhit, e dinin disa orë para ndeshjes se Samsung White do të fitonte, askush nuk e priste një fiasko të tillë Samsung Blue. Skuadra e Bardhë u përball me skuadrën simotra në formën e Bluve pa asnjë hezitim dhe me siguri absolute kaloi në gjysmëfinale pa humbur asnjë ndeshje, ndaj vendimi u mor pas vetëm tre ndeshjeve dhe Samsung White, me gjithsej 12 fitore dhe vetëm një humbje në llogarinë e tyre, kalojnë në finalet e Kampionatit Botëror të këtij viti në League Of Legends.

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale, bardhezinjtë treguan fuqinë e tyre të plotë dhe nga minuta e 12-të, kur tifozët më në fund morën gjakun e parë, për të cilin sulmuesi i SSW Looper për Akali mori medaljet e arta në shtëpi, vazhdoi të derdhej me Samsung Blue. që rezultoi me rezultatin përfundimtar 24-3 dhe prishjen e lidhjes së bluve në minutën e 29-të. Ndeshja e dytë ishte tashmë disi më e ekuilibruar, por pas minutës së 10-të Bardhi tregoi sërish cilësitë e tij dhe diferenca mes floririt të fituar vetëm sa u rrit në favor të tij, deri në minutën e 33-të, kur Bardhi vendosi ta mbyllë ndeshjen duke shkatërruar lidhjen blu. , shanset e të cilit për promovim u ulën papritur.

Mbase nuk ka nevojë të komentohet për ndeshjen e tretë, skenari nga ndeshja e parë u përsërit thuajse në detaje dhe Samsung White me rezultatin përfundimtar 28:3 në minutën e 23-të konfirmoi gatishmërinë e tyre për finalen e kampionatit 2014. do të mbahet të dielën me datë 19.10. dhe SSW do të përballen me Klubin Kinez OMG ose Star Horn Royal, të cilët dolën në finale vitin e kaluar, por humbën nga SKT e Koresë së Jugut.